Overlay!

2019 - SkierCon.pl

SkierCon 2020! już za:

Dekalog Skierconauty

Czyli kilka dobrych zasad dla uczestników konwentu.

 1. Miej widoczny identyfikator - jest dowodem, że masz prawo przebywać na terenie konwentu i ułatwia pracę obsłudze. Dodatkowo Tobie ułatwi komunikację z innymi uczestnikami konwentu dzięki wpisanemu na nim nickowi.
 2. Bądź na „ty” - ta prosta zasada funkcjonuje w polskim fandomie od wielu lat. Niezależnie od wieku, czy roli na konwencie, wszyscy jesteśmy sobie równi. Nie obrażaj się więc, że ktoś się zwróci do Ciebie po imieniu/pseudonimie i nie bój się zwracać tak do innych konwentowiczów.
 3. Szanuj innych - konwent jest dla wszystkich fanów fantastyki. Nasze hobby i pasje są różne, lecz na SkierConie staramy się, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Baw się więc dobrze i pamiętaj, że pozostali konwentowi cze mają prawo lubić coś innego.
 4. Nie pij i nie pal - na SkierConie obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu oraz palenia tytoniu i e-papierosów (poza miejscami do tego wyznaczonymi). Uszanuj to. Uczestnicy w stanie upojenia alkoholowego zostaną wyproszeni z terenu konwentu.
 5. Bądź eko - w akredytacji dostępne są drukowane programy i informatory konwentowe, ale te same informacje znajdziesz na naszej stronie i w aplikacji Konwencik. Jeśli nie musisz, nie bierz wersji papierowej. W bufecie można kupić kawę lub herbatę - przynieś ze sobą swój kubek i pij z niego, nie produkujmy zbędnych śmieci!
 6. SZOPPy, LISy i Organizatorzy - w trakcie SkierConu spotkasz ludzi w kolorowych koszulkach.
  • Ci w czerwonych koszulkach to Organizatorzy - oni wiedzą najwięcej i najprędzej odpowiedzą na Wszystkie Twoje pytania. Mogą brać udział w konkursach, ale nie mogą zdobywać w nich nagród.
  • W szarych chodzą SZOPPy, którzy pomagają Organizatorom „ogarniać”. Nie zawsze wszystko wiedzą, ale na pewno skierują Cię do właściwych ludzi. Bez nich konwent by padł :).
  • Ci w pomarańczowych koszulkach to LISy - Ci ludzie dbają o bezpieczeństwo na konwencie. Jeśli tylko coś się dzieje, to oni na pewno Ci pomogą.
 7. Inkluzywność- bardzo nam zależy, żeby na SkierConie każdy mógł się czuć bezpiecznie i komfortowo, więc w regulaminie zawarliśmy, że jakiekolwiek formy psychicznego lub fizycznego nękania będą skutkować usunięciem z terenu konwentu. Jeśli spotkasz się z jakąkolwiek formą nękania, obrażania czy molestowania, reaguj! Poinformuj o tym organizatorów!
 8. Pytaj - nie dotykaj, ani nie fotografuj cosplayerów (ani żadnych innych osób) bez ich zgody.
 9. Sprzątaj po sobie - przestrzeń konwentu jest dla nas wszystkich. Zostawisz po sobie bałagan? Będzie go sprzątał inny uczestnik konwentu - organizator lub SZOPP. Zauważysz, że w toalecie kończy się papier, albo że przecieka kran? Daj znać.
 10. Przede wszystkim, reaguj! - jeśli tylko zauważysz, że dzieje się coś zagrażającego bezpieczeństwu uczestników. Rozejrzyj się czy w okolicy nie ma kogoś z Organizatorów, SZOPPów lub LISów (rozpoznasz ich po koszulkach) lub zgłoś sprawę w akredytacji. W sytuacjach nagłych dzwoń pod numer alarmowy - znajdziesz go na korytarzach, w informatorze i w aplikacji Konwencik.
Pobierz w PDF