Overlay!

2019 - SkierCon.pl

SkierCon 2020! już za:

Warte Uwagi!

Garncarz z Bolimowa

Garncarz z Bolimowa

Konopczyńscy i Aftewiczowie – magowie koła garncarskiego! Wprawiają się w garncarstwie od kilku pokoleń. Ich rodową siedzibą jest Bolimów. Naczynia z tego najsławniejszego w Polsce warsztatu grały ważne role w filmach takich jak m.in.: „Faraon”, „Krzyżacy”, „Ogniem i mieczem”, „Wiedźmin”, „Pan Tadeusz”, „Zemsta”, „Wołyń” oraz w licznych serialach, takich jak np. „Przeprowadzki”, czy „Korona królów”. Nie dziwi więc nikogo, iż Konopczyńscy mają status nadwornych garncarzy króla Jagiełły, zakonu krzyżackiego oraz – z czego jesteśmy szczególnie dumni – Cechu Fantastyki SkierCon!

Ekipa Dźwięcznego Woksela

Ekipa Dźwięcznego Woksela

Poczujcie trochę klimatu japońskich arkejdówek z Akihabary w tematyce muzycznej! Na Skierconie do spróbowania będą takie gry jak Sound Voltex czy Groove Coaster, a to wszystko dzięki ekipie Dźwięcznego Wokselu. Na całe trzy dni zaanektują jedną z sal. Baza utworów jest ogromna, dzięki czemu każdy gracz może znaleźć coś dla siebie. Atmosfera, którą tworzy gra, poprzez kombinację efektowności kontrolera, rozgrywki i muzyki jest na tyle atrakcyjna, że przyciąga tłumy!

Fantastykoznawstwo

Fantastykoznawstwo

To zupełnie nowy blok programowy, który zagości na SkierConie. Punkty programu, które się w jego ramach odbędą to idealna okazja do ‘ponerdzenia’ - blok będzie się skupiał na tych najbardziej szczegółowych elementach różnych uniwersów, traktował o nich w sposób dokładny, przekrojowy. Niczym naukowcy analizujący zjawiska rządzące naszym światem, przeanalizujemy te występujące w różnych uniwersach fantastycznych.

VR

Mafia Konwentowa

Jeśli jesteś fanem logicznego myślenia i zagadek kryminalnych zapraszamy abyś spróbował swoich sił w grze Mafia. Nie ma znaczenia, czy walczymy z mafiozami, wilkołakami czy to potyczka kury kontra lisy. Gra charakteryzuje się ogromną elastycznością zasad, dzięki czemu można ją rozgrywać w niemal dowolnie licznej grupie (wspólnie, lub po podzieleniu się na niezależne zespoły). Gra urozmaicona jest przez wiele postaci, a świetni prowadzącymi i klimat nocy podkręcają emocje. Jeśli spodziewacie się bezsennych nocy na SkierConie, to jest to coś dla Was!.!

VR

VR

Interesujesz się wirtualną rzeczywistością? Chcesz zawalczyć jako muzyczny rycerz jedi, wojownik z uniwersum warhammera czy łucznik broniący wieży? VR jest dla Ciebie!

Z pomocą gogli HTC Vive przenieś się do niezwykłego świata wirtualnego, w którym wszystko jest możliwe. Ogromny wybór gier oraz aplikacji pozwoli Ci przenieść się nie tylko do znanych fantastycznych uniwersów, lecz również malować w przestrzeni i postrzelać na strzelnicy. Co najlepsze, nie będziesz jedynie siedział i ćwiczył palcy. VR wymaga podniesienia się z krzesła i poruszania! Ale spokojnie, to nie są ćwiczenia na w-fie. Podczas rozgrywki nie poczujesz się zmuszany do ruchu, wręcz przeciwnie! Światy i możliwości, jakie zobaczycie w goglach, skutecznie przekonają Was do dłuuugiej aktywności fizycznej. Zapewniamy, że sami będziecie chcieli grać jak najdłużej!

Jedną z najciekawszych gier jest Beat Saber. Gra polega na rytmicznym przecinaniu napierających na gracza sześcianów za pomocą dwóch mieczy świetlnych. W końcu jedi też zasłużyli na własną wersję Guitar Hero!

Dawne Komputery i Gry

Dawne Komputery i Gry

Dzięki współpracy z Fundacją Dawne Komputery i Gry będziecie mogli ponownie wskoczyć w wehikuł czasu i przetestować jak wyglądał rynek gier ubiegłego stulecia.

Starsi przyjdą z sentymentu, młodsi z ciekawości. Będzie można zobaczyć na własne oczy klasyki takie jak Commodore, Amiga, czy Atari.

Fundacja jest organizacją, która od 2010 pomaga w uruchamianiu nostalgicznych wspomnień związanych z komputerami i grami sprzed kilkunastu-kilkudziesięciu lat. Od samego początku stara się możliwie wiernie odtworzyć klimat informatyki dawnych lat - nie lubiąc kompromisów nadal używają telewizorów CRT i grają na oryginalnym sprzęcie. Z ogromną przyjemnością pokazują swoje zbiory na targach, konferencjach i innych wydarzeniach.

W zbiorach posiadają dziesiątki komputerów i konsol, gier oraz setki czasopism. Posiadane maszyny datowane są na lata 70te, 80te i 90te ubiegłego wieku oraz początek obecnego - przekrojowo prezentują rozwój informatyki i domowej rozrywki ostatnich kilkudziesięciu lat.

Seksmisja

Seksmisja

🎬 Klasyka polskiego filmowego Sci-Fi
🎬 Jedna z kultowych komedii Juliusza Machulskiego
🎬 Genialna satyra na ówczesną rzeczywistość

W tegorocznym kinie plenerowym podczas SkierCon poleci SEKSMISJA!

W piątkowy wieczór (26/07), o 22:00, koło budynku, wspólnie z Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach odpalimy plenerowy ekran i dowiemy się, jak to pewien samiec imieniem Kain wynalazł zbrodnię i wypróbował ją na swojej siostrze Abli.

Trzymamy się kina polskiego i mamy nadzieję, że to narodziny nowej, świeckiej Tradycji. Rok temu zafundowaliśmy Wam Wiedźmina (i niezwykłe zaćmienie księżyca). Kto wie, co nas czeka podczas tegorocznego seansu. Może jakiś bocian?

>> Na kino plenerowe nie jest wymagana akredytacja konwentowa - wstęp jest wolny!
>> weźcie ze sobą kocyki, leżaczki, poduszeczki

Artemis

Artemis

Zawsze chciałeś rzucić znanym tekstem o pułapce? Gdy posyłasz gdzieś ludzi w czerwonych koszulach oni nigdy nie wracają? Za nic nie pozwolisz, by flotylla zdradzieckich tosterów zniszczyła ostatnią nadzieję ludzkości na przetrwanie? Już dziś zapisz się do załogi Artemisa, by na pokładzie statku kosmicznego przemierzać wszechświat. Nie mamy wiele czasu, bo galaktyka została opanowana przez złych kosmitów… Do zobaczenia w hangarze, kosmiczny kowboju!

Artemis to gra symulująca mostek gwiezdnego krążownika - w tej kooperacji każdy z graczy obejmuje jedno z oficerskich stanowisk. Możesz przejąć losy statku ujmując w dłonie stery, być panem życia i śmierci innych kontrolując systemy uzbrojenia, zagłębić się w cuchnące smarem i rozgrzanym metalem wnętrze maszynowni, stanąć przed mapą sektora i patrzeć z satysfakcją jak przeciwnicy zostają anihilowani we wnętrzu czarnej dziury, lub zasiąść przy pokładowych systemach komunikacji, by wysłuchiwać nagan od dowództwa i obelg od wrogich jednostek. Tylko skuteczna współpraca może zapewnić szansę w kosmosie pełnym niebezpieczeństw, współpraca pod wodzą kapitana - jedynego, który zdolny jest wszystkich zgromadzić i władać nimi, by doprowadzić do zwycięstwa…

Podczas SkierCon 2019! będziecie mogli wcielić się w role takiej właśnie załogi. Przez całe 3 dni konwentu czekać na Was będą ludzie z Łódzki Fanklub Star Wars z epicką, kosmiczną przygodą.

Archery Tag

Archery Tag

Archery Tag to bezpieczna Walka Łuczników, która jest połączeniem paintballa i łucznictwa tradycyjnego.

Strzały z miękkim grotem nie pozostawiają śladu ani nie bolą. W przeciwieństwie do paintball’a, gracz nie potrzebuje grubego lub ochronnego przebrania. Uderzenie strzałą jest odczuwalne, ale bezpieczne i bezbolesne, nie brudzi, dzięki czemu na grę można przyjść w wygodnej, codziennej odzieży.

Do gry używa się prostych w obsłudze łuków, które mają niewielką siłę naciągu cięciwy oraz strzał posiadających bezpieczne, miękkie „groty”. Ochroną zawodników jest maska - taka, jaką używa się w paintball’u, oraz ochraniacz przedramienia (karwasz), którego zadaniem jest zapobieganie otarć cięciwą podczas uwalniania strzał.

W Archery Tag występują następujące zasady:
- traf w rywala - wybij elementy z tarczy u przeciwnika

Trafiony zawodnik może wrócić do gry jeżeli:
- zawodnik jego drużyny złapie strzałę oponenta lub
- wybije jeden z elementów tarczy rywala

Przeciwnika można wyeliminować w dwojaki sposób:
- bezpośrednie trafienie w niego
- złapanie jego strzały podczas lotu

KONIEC GRY następuje po wyeliminowaniu wszystkich przeciwników.

Dębowa Kuźnia

Dębowa Kuźnia

Zakład kowalski produkujący larpowe elementy opancerzenia, sprzęt obozowy, noże i narzędzia ciesielskie odwiedzi SkierCon!. Promuje tradycyjne rzemiosło wśród fanów fantastyki pojawiając się na konwentach i imprezach LARP.

Autor zdjęcia: Piotr Müller - Fotografia

Quidditch

Quidditch

Warsztaty i turniej QUIDDITCHA podczas SkierConu? Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak!

Fanom serii o Harrym Potterze nie trzeba tłumaczyć czym "quidditch" jest. Na nasz niemagiczny grunt został przeniesiony 13 lat temu w USA. Na Skierconie będziecie mieli niepowtarzalną okazję spróbować swoich sił w tym niszowym sporcie!

Zapraszamy Was serdecznie na warsztaty oraz turniej Quidditcha „SkierCup”.

Sobota, 27.07:
🕙 10:00-11:30 warsztaty
🕛 12:00-13:30 warsztaty
🕒 15:00-18:00 Skiercon Quidditch Cup (SkierCup)
na boisku trawiastym za szkołą!

Na warsztatach poznacie podstawowe zasady mugolskiego Quidditcha, wcielicie się w różne pozycje na boisku, a także rozegracie kilka meczy.Nie jesteś fanem HP ani sportowcem? Nie martw się, quidditch jest dla wszystkich. Weź tylko wygodne buty, wodę oraz dobry humor, a my zajmiemy się resztą. Na obu warsztatach przerabiany będzie ten sam materiał – jeśli nie możesz przyjść na pierwszy, wpadnij na drugi! Bądź na odwrót.

Skiercon Quidditch Cup (SkierCup) to turniej Quidditcha dla uczestników konwentu. Zbierz drużynę składającą się z przynajmniej 7 śmiałków i stań w szranki przeciwko innym! Nie masz pełnego składu bądź szukasz drużyny?

Zgłoś się do nas po warsztatach/przed turniejem – coś zaradzimy!

SKRÓT ZASAD:
Zadaniem dwóch 7-osobowych drużyn jest zdobycie większej ilości punktów poprzez przerzucanie Kafla przez obręcze oraz złapanie Złotego Znicza. Gra byłaby zbyt prosta gdyby nie Pałkarze grający Tłuczkami - zbijają oni innych zawodników wykluczając ich tymczasowo z gry. Dodatkowe utrudnienie stanowią miotły, na których cały czas trzeba "latać". 🧹Jeśli jesteś ciekawy jak wygląda Złoty Znicz – wiesz jak do nas trafić!

SKYWEAVERS ŁÓDŹ to stosunkowo młoda drużyna, powstaliśmy w lipcu 2018 roku. Od tego czasu mieliśmy okazję zorganizować turniej towarzyski, rozegrać kilka sparingów, wziąć udział w treningu kadry oraz wystąpić już dwa razy w Polskich Rozgrywkach Ligowych.

Bo istnieje Polska Liga Quidditcha, a także rozgrywki na szczeblu europejskim i światowym!

Cały czas szukamy chętnych do gry więc jeśli tylko masz ochotę spróbować - wpadnij na trening! Trenujemy w Łodzi, więcej informacji na naszym fanpage.