Overlay!

2019 - SkierCon.pl

SkierCon 2020! już za:

Turnieje

CATAN

CATAN

W sobotę po południu będzie miał miejsce turniej bez którego SkierCon nie mógłby sie odbyć: eliminacje Mistrzostw Polski w Catan.

Catan gości na SkierConie od jego zerowej edycji (ktoś jeszcze pamięta 2013 rok?). Jest to jedna z najbardziej popularnych gier planszowych na świecie. Proste zasady, zdrowa dawka losowości, zażarte negocjacje przy handlu wymiennym, a także inny układ planszy przy każdej rozgrywce sprawiają, że mogą się przy niej świetnie bawić początkujący, doświadczeni, a także całe rodziny. Sprawdźmy więc kto wybuduje najdłuższa drogę handlową, kto będzie miał najwięcej miast i kto najkorzystniej wymieni owce na zboże! Nagrody w turnieju eliminacyjnym to gadżety, dodatek Morskie Legendy, a przede wszystkim bilet na finał Mistrzostw Polski. Pula nagród polskiego finału to już ponad 2000,00 zł, a także bilet na finał Mistrzostw Europy w Catan, odbywający się w listopadzie w Holandii. Po więcej informacji i regulamin rozgrywek zapraszamy na stronę: http://galakta.pl/gry/gry-planszowe/osadnicy-z-catanu/mpc-2019/

SABOTAŻYSTA

SABOTAŻYSTA

Przed południem w sobotę turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2019 w Sabotażystę. To bardzo znana i lubiana gra, w której drużyna krasnoludków próbuje dokopać się do złota, a drużyna sabotażystów stara się im przeszkodzić. Jednak cała trudność polega na tym, że przynależność do drużyn jest tajna. Liczy się więc blef i dobre wyczucie zamiarów innych graczy. Może ten zakręt w tunelu prowadzi do złota, a może sabotażysta chce wyprowadzić wszystkich do bezużytecznego węgla? Poza grami wydawnictwa G3 nagrodą jest też bilet na finał Mistrzostw Polski, w którym do wygrania jest iPad, a także bilet na finał Mistrzostw Świata! Po więcej informacji i regulamin rozgrywek zapraszamy na stronę: http://mistrzostwa.sabotazysta.pl/

Carcassonne

Carcassonne (eliminacje Mistrzostw Polski)

Cała niedziela w bloku turniejowym zarezerwowana jest dla Carcassonne. Będzie to trzeci turniej o randze eliminacji do Mistrzostw Polski na SkierConie. Carcassonne to jedna z najpopularniejszych gier planszowych na świecie. Gracze rozbudowują królestwo łącząc ze sobą kafelki zawierające różne elementy krainy. Budują potężne miasta, wytyczają nowe drogi i wspierają klasztory. Jednak kafelki są bezużyteczne bez pracujących na nich robotników. Dobrze rozłożone kafelki i strategicznie umieszczeni robotnicy mogą przynieść wiele punktów zwycięstwa albo zablokować przeciwnika. Nagrodami są gry wydawnictwa Bard, a przede wszystkim udział w finale Mistrzostw Polski, w którym do wygrania jest bilet na finał Międzynarodowych Mistrzostw Świata Carcassonne.

Uwaga! Udział w turnieju jest całkowicie darmowy. Jeżeli przyjeżdżasz na SkierCon tylko w niedzielę, specjalnie żeby wziąć udział w turnieju Carcassonne, to wejście na konwent jest za darmo. Turniej i tak zajmnie cały dzień.

A tu znajdziecie pełen regulamin mistrzostw: https://wydawnictwo.bard.pl/?page_id=742

Orbis

Orbis

Jeżeli chcielibyście zabawić się w bogów i stworzyć nowe wszechświaty to jest to gra idealna dla was. Niech proste zasady was nie zmylą, może wzięcie idealnego kafelka sprawi, że ułatwicie grę przeciwnikom? Przy Orbisie będą bawić się dobrze zarówno amatorzy jak i doświadczeni fani planszówek. Nawet jeżeli nie znacie zasad to mamy dużo czasu, więc wszyscy zdążą się ich nauczyć.

Munchkin

Munchkin

Znana i lubiana gra, w której każdy może stać się niepokonanym bohaterem. Dla Supermunchkina wyposażonego w piłę łańcuchową nawet Plutonowy Smok nie stanowi wyzwania. Chyba, że przeciwnicy dadzą mu 50 bonusów. Tutaj wszystkie sojusze są wyjątkowo szybko zrywane i zawierane na nowo. W końcu wszyscy mają ten sam cel - wygrać, a zwycięzca może być tylko jeden. Na koniec najważniejsze - na tym turnieju NAPRAWDĘ nie można oszukiwać!

Magic: The Gathering

Magic: The Gathering

Na SkierConie rozegrane zostaną aż dwa turnieje w jedną z najpopularniejszych na świecie kolekcjonerskich gier karcianych. Rozgrywki odbędą się w systemach Modern i Commander.

Lochy i Kwoki

Lochy i Kwoki

Szybka i prosta gra imprezowa, w której liczy się spostrzegawczość i refleks. Wszyscy gracze równocześnie odsłaniają karty i liczą skarby na nich. Kto pierwszy wykrzyknie którego rodzaju jest najwięcej - ten zdobywa wszystkie skarby. Jednak jeżeli nie zauważy czającego się smoka, to stanie się dla niego przekąską. Przyjdźcie sprawdzić swój refleks, a może jednak to wam uda się wygrać sprytem?

Super Farmer

Super Farmer

Super Farmer to jedna z najbardziej znanych gier dla dzieci i rodzin. Proste zasady pozwalają na szybką rozrywkę i naukę liczenia, zarządzania zasobami, a nawet odrobiny handlu. Gracze rzucając kostkami zdobywają nowe zwierzątka do swojej hodowli, jednak na kostkach czychają też lisy i wilki, które bardzo chętnie zjedzą królika lub owieczkę. Na szczęście dzielny pies może obronić bezbronne zwierzęta przed drapieżnikami. Ciekawostka: gra została stworzona jako "Hodowla zwierzątek" w 1943 roku.

List Miłosny

List Miłosny

Wielu kandydatów chciałoby zdobyć serce księżniczki Annette (i przy okazji pół królestwa!), jednak tylko najpiękniejsze listy miłosne są w stanie zwrócić jej uwagę. Niestety poczta w królestwie Tempest jeszcze nie funkcjonuje, więc listy trzeba przekazywać z ręki do ręki przez zaprzyjaźnione osoby. Poproście o pomoc pokojówkę Zuzannę, która ochroni was przed intrygami barona Talusa i przekaże list hrabinie Wilhelminie. Uważajcie jednak, żeby nie przyłapała was strażniczka Odette!

Eksplodujące Kotki

Eksplodujące Kotki

Kotki
Eksplozje
Lasery
Kozy
MIAAUU

Totem

Totem

Idealna gra dla całej rodziny. Kazdy gracz potrzebuje ustawić elementy totemu w inny sposób. Potrzebne jest dobre planowanie, przwidywanie ruchów przeciwników i odrobina blefu. Co ruch przesuwamy elementy w górę i w dół, tak, żeby to nasze kolory były na szczycie. Co jednak, jeżeli przeciwnicy usuną nasz element z gry? Pozostaje odegrać się i zepsuć im szyki, żeby też nie zdobyli punktów.

Dobble

Dobble

Pająk! Świeczka! Żelkowy sześcian! Delfin! Imprezowa gra dla najbardziej spostrzegawczych. Każde dwie karty z talii mają jakiś wspólny symbol. Generalnie, kto pierwszy zauważy powtórzenie ten zdobywa punkty. Chociaż na turnieju przetestujemy wszystkie zasady gry. Jeżeli jeszcze nie znacie Dobble, to przyjdźcie sprawdzić, dlaczego sprzedał się ponad w ponad milionie egzemplarzy!

Turniej niespodzianka [18+]

W sobotę po północy. Będzie słabo, nie musicie przychodzić. Po prostu nudzi się nam w nocy i mamy głupie pomysły.

Prezentacje Gier

Chytrogród

Chytrogród

Poznajcie grę blefu, oszustwa i negocjacji, w której szemrane interesy to klucz do zwycięstwa. Zostańcie przywódcami jednej z pięciu Gildii, wysyłajcie swoich popleczników do różnych dzielnic miasta, pozyskujcie towary i załatwiajcie interesy. Wszystko po to, by zostać najbardziej wpływowym podwładnym księcia Chytrogrodu!

Hadara

Hadara

Rozgrywka Hadary toczy się w świecie kultur i krain naszej Ziemi. Czeka cię długa droga – przemierzając trzy epoki rozwiniesz swój nowy świat od małej osady do wysoko rozwiniętej cywilizacji. Zasiedlisz go postaciami pochodzącymi z różnych kontynentów, kręgów kulturowych, a nawet wieków.

Aby przypadła ci wieczna chwała i zaszczyty, musisz starannie dobierać osiągnięcia i postacie. Nie ignoruj przy tym rozwoju rolnictwa, kultury i siły militarnej – w przeciwnym razie Twój rywal może okazać się potężniejszy od Ciebie. Kto jako pierwszy doprowadzi swoją cywilizację do rozkwitu?

Gra dla 2 - 5 osób w wieku 10+. Szacowany czas rozgrywki to 45 - 60 minut.

Więcej szczegółów niebawem!